Značky

 

Značka Giant GIANT - největší světový výrobce jízdních kol
Kolo Giant

Giant je největší výrobce kol na světě a zároveň špičkový výrobce a inovátor jízdních kol. Před více jak 40 lety (v roce 1972) začal Giant výrobu kol s jasným cílem – měnit cyklistiku k lepšímu a přinášet radost z jízdy na kole.

Zakladatelé Giant byli mistři svého řemesla, zkušení konstruktéři, jenž se snažili o jediné - vyrábět stále kvalitnější jízdní kola. A aby toho byly stále schopni, drží se třech hlavních zásad: zručnost, inovace a inspirace. Už na samém počátku věřil zakladatel proslulé tchaj-wanské společnosti Giant King Liu, že lehčí, rychlejší a materiálově kvalitnější jízdní kola učiní cyklistiku zábavnější a dostupnější většině lidem. V roce 1981 se Giant stal první značkou, která nabídla cyklistické veřejnosti kvalitní a cenově dostupné hliníkové rámy, o 6 let později totéž předvedla i s karbonovými rámy. Od té doby přibývají na seznamu další a další inovace, které jsou výsledkem spolupráce konstruktérů a profesionálních jezdců (špičková karbonová technologie, vyspělý systém odpružení, kvalitní komponenty či zapletená kola).

Stejně důležité jako technologický vývoj a kvalita produktů, je i nadšení pro cyklistiku. Na olympijských hrách, Tour de France nebo na Světovém poháru, všude tam se jezdci mohou na Giant spolehnout. Nabízíme Vám kompletní sortiment značky Giant – silniční, horská, treková a elektrokola.

   
Značka LIV GIANT LIV - první dámská cyklistická značka
Kolo Liv

Liv je novou, výhradně dámskou cyklistickou značkou, která patří pod křídla největšího výrobce kol na světě Giant. Cyklistický výrobce Giant se již řadu let zaměřuje na stále rostoucí ženskou část cyklistiky a nyní tento závazek posouvá na další úroveň. Z dámské kolekce Liv/Giant se stává samostatná značka Liv, která se prezentuje vlastním logem a má svou vlastní image.

Cílem značky Liv je učinit dámskou cyklistiku dostupnější a atraktivnější. Liv je první a zatím jediná cyklistická značka, která nabízí kompletní modelovou řadu výhradně pro ženy, od cenově dostupných sportovních kol až po profesionální závodní stroje. Liv nejsou jen samotná kola, ale v nabídce najdete i kolekci oblečení a doplňků, které byly navrhnuty pro co největší komfort a vzájemné sladění. Na vývoji a designu Liv se podílejí samy ženy, aby každý z modelů splňoval specifické ženské požadavky na pohodlí, design a funkci v dokonalé souhře. Liv se zkrátka soustředí na to, aby vaše zážitky z kola byly co nejlepší.

Nabízíme Vám kompletní sortiment značky Liv – silniční, horská, treková a elektrokola. Všechna jízdní kola, doplňky i cyklistické oblečení Liv najdete na našich prodejnách i na e-shopu.

   
Značka Felt FELT - legendární americká kola
Kola Felt

Kultovní americká značka Felt, jejíž kořeny sahají až do roku 1980 k muži jménem Jim Felt – k esu mezi mechaniky, který postavil špičkové triatlonové kolo pro hvězdu Johhny O´Maru. Hned první kolo Felt bylo jako zjevení – hlavně díky tomu, že měl Jim Felt jasnou představu, jak zlepšit současný design a optimalizovat pozici jezdce při zlepšení aerodynamiky.

Od té doby se značka Felt dynamicky rozrůstá i mimo své závodní kořeny. Princip však zůstává stejný, každé kolo Felt – ať silniční nebo terénní, high-end nebo základní model, musí poskytnout ty nejlepší možné jízdní vlastnosti. ,,Nechceme být největší, chceme být nejlepší.“ To je věta, kterou je často slyšet z úst Jima Felta.

Značka Felt se může pochlubit celou řadou světových NEJ, o kterých si můžete přečíst v samostatném článku zde. Ačkoli je Felt na soutěžním poli dominantním hráčem, závodění je jen část příběhu značky Felt. Nabízíme i kolekci Cruiserů, které nabízejí moderní a stylové řešení pro každého, kdo hledá zábavu a zdravý životní styl. Nutné je také zmínit elektrokola Felt a nejnověji také FatBiky. Všechna tato kola najdete na našich prodejnách i na e-shopu. Nabízíme kompletní sortiment jízdních kol Felt  – silniční, horská, treková, BMX a elektrokola.

   
Značka BBB BBB - vše co cyklista potřebuje
Doplňky na kolo BBB

Nizozemská značka BBB je synonymem pro velmi kvalitní cyklistické doplňky, komponenty a oblečení. Každý rok získávají výrobky BBB celou řadu ocenění a patří tak ke špičce ve své třídě.

Zakladatelé společnosti BBB Chris Koppert a Frank Moons z Nizozemska spolu od 6 let závodili a celých 16 let dělali pro cyklistiku všechno. Po skončení cyklistické kariéry, začínají v roce 1985 dovážet do Nizozemska několik cyklistických značek. Po mnoha letech závodění mají Koppert i Moons jasno, které produkty jsou pro kolo stěžejní a proto v roce 1997 začnou s výrobou vlastních cyklistických doplňků – prvními produkty jsou brýle, pumpy, rohy, návleky a zimní rukavice. V roce 2000 začínají vlastní vývoj komponentů jako karbonové sedlovky, sedla, CO2 kazety či brzdové destičky pro kotoučové brzdy. BBB se stává sponzorem celé řady jezdců a závodních týmů. Šíře sortimentu se z 549 produktů v roce 2006 rozrůstá na více jak 1800 v současnosti.

V roce 2009 dochází k rozsáhlé rekonstrukci sídla BBB, což vede k velkému rozšíření oddělení vývoje a k dalšímu růstu. Od roku 2011 dokáže značka BBB nabídnout každému cyklistovy vše, co potřebuje – přilby, brýle, rukavice, pumpičky, oblečení, světla,… BBB to jsou kvalitní výrobky za dobrou cenu.

   
Značka Schwalbe SCHWALBE - evropská jednička v pláštích
Plášť Schwalbe

Schwalbe je současnou evropskou jedničkou ve výrobě plášťů na jízdní kola, každý měsíc jich vyprodukuje jeden milion kusů.

Na počátku dlouhé historie firmy Schwalbe stojí dva bratři Eugen a Willy Bohle, kteří spolu v roce 1911 začínají prodávat cyklistické potřeby. Roku 1970 padne rozhodnutí, že se firma specializuje výlučně na výrobu plášťů pro jízdní kola – vzniká německá značka Schwalbe. Německo-korejské partnerství, započaté v roce 1973 postupně vyneslo firmu mezi nejvýznamnější světové výrobce v oboru. Velmi brzy po navázání spolupráce s korejskou rodinnou firmou Hung, si plní Schwalbe stanovený cíl – vyrobit 3 milióny plášťů na jízdní kola za rok. V roce 1983 vzniká nový, svými parametry zcela ojedinělý, plášť Marathon.

Pláště na kola a duše Schwalbe vynikají po celou dobu své existence kvalitou, kterou oceňují závodní jezdci po celém světě. Na návrhu a vývoji plášťů Swalbe se podílejí zapálení odborníci a cyklisté, kteří se plně specializují na jízdní kola a invalidní vozíky. Schwalbe své pláště navrhuje s celou řadou unikátních technologií, které následně kolům propůjčují rychlost, jistotu a bezpečí, ať už jezdíte po silnici, v lese nebo na skalách. Díky tomu všemu jsou dnes pláště Schwalbe nejžádanější pláště v Evropě. Schwalbe věří, že technologií budoucnosti jsou bezdušové pláště Tubeless.

V nabídce e-shopu i prodejen Moolbike máme kompletní nabídku plášťů a duší Schwalbe.

   
Značka Shimano SHIMANO - světová jednička v komponentech
Kazety Shimano

Japonskou značku Shimano, která se stala doslova pojmem pro kvalitní cyklistické komponenty (jako např. přehazovačky, přesmykače, brzdy, rychlostní kazety, přední a zadní náboje, Hollowtech I a II kliky atd.), není potřeba příliš představovat.

Společnost byla založena již v roce 1920 panem Shozaburo Shimano v Japonsku, odkud se její výrobní závody rozšiřují do celého světa, čímž výrazně narůstají její výrobní kapacity.

V roce 2001 byla otevřena také dceřiná společnost Shimano Czech Republic v Karviné (ČR). Práce české dceřiné společnosti spočívá nejen v montáži cyklistických komponentů z Japonska, Singapuru a Itálie, ale především ve strojírenské prvovýrobě celé řady dílů s technologií lisování za studena, které jsou následně dále strojírensky opracovávány. Právě zavedení technologie kování za studena v roce 1960, znamenalo velký kvalitativní skok ve výrobě cyklistických komponentů.

Shimano však nezůstalo jen u cyklistických komponentů, ale nabízí také bohaté rybářské náčiní a potřeby pro veslování. Svého dominantního postavení na Evropském kontinentu dosáhlo Shimano díky vysokému stupni inovace a tlaku na dostupnou cenu pro koncového zákazníka. Roku 1990 představuje Shimano nové typy pedálů, včetně nové řady cyklistické obuvi, které se brzy staly rozšířeným standardem.