Kola

Kola

 • silnicni kola

  Silniční

  Preferuji klasickou silniční cyklistiku, láká mě rychlost a vytrvalost
  Silniční kola mají úzké pneumatiky, tuhé hliníkové nebo karbonové rámy, řadí se duálními brzdovými pákami na beranech. Kráse letět v tempu krajinou propadnete velmi snadno.
 • horska kola

  Horská

  Jsem milovníkem náročného nezpevněného terénu
  Horská kola se vyznačují robustním rámem, širokými pneumatikami pro lepší zvládání terénních nerovností a převody uzpůsobenými pro větší sklony.
 • cyklokrosova kola

  Cyklokrosová

  Propadl jsem cyklokrosu
  Cyklokrosová kola jsou svou geometrií velice podobná silničním kolům, rám s vidlicí je ale uzpůsoben pro použití širších terénních plášťů nebo galusek. Mají také kratší horní rámovou trubku a celé kolo má více položené úhly.
 • trekkingova kola

  Trekkingová

  Jezdím na silnici i v terénu, ale nechci dvě kola
  Spojují výhody silničního a horského kola. Mají stejný průměr kol jako silniční kola, univerzální dezén plášťů a podobné převody jako horská kola. Umožňují tedy zvládnout většinu polních a lesních cest bez velkého kamení a kořenů.
 • city bikes

  Městská

  Potřebuji se dostat do práce, na nákup a na koupaliště
  Městská kola jsou určena pro jízdu na rovinatém a kvalitním podkladu. I z tohoto důvodu mohou mít méně převodů a nejsou konstrukčně uzpůsobena do náročného terénu.
 • elektrokola

  Elektrokola

  Chci na výletě držet tempo.
  Elektrokolo je jízdní kolo, které je doplněné o elektromotor, akumulátor a ovládací jednotku. Asistence elektromotoru při jízdě na takovém kole je podmíněna aktivním šlapáním. Bez šlapání elektromotor v jízdě nepomáhá.
 • detska kola

  Dětská

  Mami, tati, chci jet s Vámi
  Velikost dětských kol se odvíjí od průměru zapletených kol. Vyrábějí se v rozpětí od 12" do 24". Každá velikost dítěti vydrží 2 - 3 roky. Žádnou velikost se nevyplatí přeskočit. Na kole mohou děti jezdit od 2,5 - 3 let.